Gizlilik Politikası

Polen Menkul Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası

Bilgilerinizin Gizliliği Bizim İçin Önemli

Polen Menkul Değerler A.Ş nin işlettiği web sitesini (www.polenmenkul.com.tr) kullanarak  “Kullanım Koşulları” ve “Gizlilik Politikası”nı kabul etmiş bulunmaktasınız.

Polen Menkul, kendi istek ve kararları doğrultusunda bu sitelerde yer alan program ve metinlerde ve bunlara ilişkin politikalarda her zaman değişiklik, ekleme veya çıkartma yapma hakkını saklı tuttuğunu açıkça beyan eder. Web sitelerimizi kullanmaya devam etmeniz, yukarıda belirtilen olası değişiklikleri de kabul ettiğiniz anlamına gelecektir.

Bu nedenlerle “Kullanım Koşulları” ve “Gizlilik Politikası” metnimizi ve sitelerimizde olası değişiklikleri, ekleme veya çıkartmaları düzenli olarak kontrol etmenizi önermekteyiz.

Kullanım Koşulları ve Gizlilik Politikası

Polen Menkul Değerler A.Ş. (bundan sonra "Polen Menkul" olarak ifade edilecektir.) sahip olduğu teknolojik imkânlar kapsamında müşteri memnuniyeti ve güvenliğini temin odaklı ve etik hizmet felsefesini gözeterek yatırımcıların işlemlerini güvenli şekilde gerçekleştirebilmesini sağlamak üzere Polen Menkul Değerler A.Ş. kurumsal web sitesi www.polenmenkul.com.tr ve bundan sonra işleteceği başkaca web siteleri üzerinden (bundan sonra "Web Siteleri" olarak ifade edilecektir.) vermiş olduğu hizmetlerin bir parçası olarak yatırımcılarının (site ziyaretçilerinin) bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla tabi olunan yasal mevzuatta yer alan tüm gereklilikleri benimsemektedir.

 • Polen Menkul, web sitelerimizde Şirketimiz hakkında yer alan bilgilerin doğru olduğuna dair sorumluluk taşımaktadır. Ancak, Polen Menkul tarafından hazırlanmış ve güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan toplanmış dahi olsa web sitelerimizde yer alan sair bilgi, rapor ve analizlerin gerçeklik ve eksiksizliğini garanti etmemektedir. Sunulanlar bir araya getirilen genel bilgiye dayanır ve bildirimsiz değişikliğe tabidir.
 • Polen Menkul, web sitelerimizde yer alan malzemelerin içerisinde bulunan bilgi ve işlevlerin kesintisiz ya da hatadan arınmış olacağının, sorunlu yanları var ise giderileceğinin ya da forum alanları ve bunları erişilebilir kılan hizmet birimi de dahil olmak üzere, web sitelerimizin virüslerden veya başka zararlı unsurlardan arınmış olduğunun garantisini vermemektedir.
 • Web Sitelerimizden yalnızca ürün, hizmet, kampanya başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı bilgi girişi yapılmaktadır. İletişim formlarında bizlerle paylaştığınız, kişisel bilgileriniz ve verdiğiniz her türlü bilgi ve açıklamalarınız öncelikle tarafımızdan istediklerinizi yanıtlamak ve sonrasında Polen Menkul olarak size daha iyi hizmet verebilmek için kullanılacaktır. Paylaştığınız ve tarafımızdan kayıt altına alınan kişisel bilgileriniz Polen Menkul tarafından korunur. Polen Menkul ile paylaşmış olduğunuz kişisel verilerin işlenmesine ilişkin daha detaylı bilgiye Şirketimizin Kişisel Verilerin İşlenmesine Yönelik Aydınlatma Metni adresinden ulaşabilirsiniz.
 • Web sitelerimiz, Polen Menkul’e bilgi dönmesini ve kullanıcılar arasında gerçek zamanda etkileşim olmasını mümkün kılan forum alanları ve chat odaları içerebilir. Polen Menkul, forum alanlarına gönderilen mesajları, bilgileri ya da dosyaları denetlemez. Forum alanlarını ve bu Web sitesini kullanırken, aşağıdaki koşullara uymayı baştan kabul edersiniz:
  • Başka bir kullanıcının forum alanlarını, chat odalarını ve diğer etkileşimli alanları kullanmasını ya da istediği gibi kullanmasını engellememek;
  • Suç teşkil edecek, yasal açıdan takip gerektirecek ya da yerel, ülke çapında ya da uluslararası düzeyde yasalara ters düşecek bir durum yaratan ya da teşvik eden, her tür ve şekilde iletim dahil olmak üzere; hiçbir yasadışı, tehditkâr, rahatsız edici, hakaret, küfür veya iftira içeren, küçük düşürücü, kaba, pornografik, rahatsız edici ya da ahlaka aykırı bilgi postalamamak ya da iletmemek;
  • Başkasının gizlilik hakkını ya da yayın haklarını çiğneyen ya da telif hakları, ticari marka hakları veya başka mülkiyet hakları tarafından korunan ya da bu tarif edilen sınıflara giren malzemelerden uyarlananlar da dahil olmak üzere; sahibinden ya da haklarını elinde tutandan önceden izin almaksızın, başkalarının haklarını çiğneyen ya da ters düşen hiçbir bilgi, yazılım ya da başka malzeme postalamamak ya da iletmemek.
  • Virüs veya başka bir zararlı unsur içeren hiçbir bilgi, yazılım ya da başkaca bir malzeme postalamamak ya da iletmemek.
 • Bu hizmeti kullanırken, Polen Menkul forum alanlarını, chat odalarını ve diğer etkileşimli alanlarını denetlemek gibi bir zorunluluğu olmadığını baştan kabul etmiş sayılırsınız. Ancak, Polen Menkul, yukarıda sayılan şartlara ve koşullara tamamıyla ya da kısmen uygun olmadığına karar verdiği her tür bilgiyi ve malzemeyi değiştirme, yayınlamayı reddetme ya da yayından kaldırma hakkını ve herhangi bir yasal, idari ya da diğer düzenleyici ve denetleyici mercilerin isteğine yanıt vermek için her türlü bilgiyi açıklama hakkını her zaman saklı tutar.
 • Web Sitelerimize girilen bilgilerin güvenliği açısından, Polen Menkul tarafından sistem ve internet altyapısını en güvenilir seviyede tutmak üzere azami önlemlerin alınmasına gayret gösterilmektedir.
 • Müşterilerimizin Web Sitelerimize ürün, hizmet, kampanya başvurusu ve bilgi güncelleme amaçlı girmiş oldukları bilgilerin diğer internet kullanıcıları tarafından görüntülenememesi ve müşterilerimizin bizimle paylaştığı bilgilere izinsiz ulaşılamaması için azami gayret gösterilmektedir. Polen Menkulün ilgili olmayan personeli dahil olmak üzere bu bilgilere ulaşım kısıtlanmaktadır.
 • Web Sitelerimizden gerekli durumlarda Polen Menkul tarafından işletilmeyen diğer bazı web sitelerine de link verilmektedir. Gizlilik Politikamızda yer alan taahhütlerimiz sadece Polen Menkul'e ait Web Siteleri için geçerlidir ve söz konusu link verilen diğer web sitelerini kapsamamaktadır. Web Sitelerimizden link ile gidilecek diğer web sitelerindeki kullanım ile ilgili o sitelere ait gizlilik güvencesi ve kullanım şartları geçerlidir. Web sitemizde yer alan reklam, banner, içerik maksatlı veya başka bir maksat ile geçilen diğer web sitelerinde yer alan bilgilerin kullanımı; söz konusu web sitelerinin etik ilkeleri, gizlilik prensipleri, nitelik ve servis kalitesi ile bu sitelerde oluşabilecek veya yaşanabilecek herhangi bir maddi, manevi zarardan ve kayıplardan Polen Menkul sorumlu değildir. Bu hususta Polen Menkul’den herhangi bir hak da talep edilemez. Bu bağlantılardan herhangi birini ziyaret ederseniz, o sitenin gizlilik ve diğer politikalarını dikkate almalısınız. Diğer internet sitelerinin benzeri politika ve uygulamalarından sorumlu olmadığımızı önemle belirtiriz. Ne Polen Menkul ve onun ana ya da tali şirketleri ne de bunlarla ilişkili firmalar, bu üçüncü şahıs sitelerindeki bilgileri, ürünleri ve hizmetleri hiçbir şekilde işletmemekte ya da denetlememektedir. Bu site ve üçüncü şahıs sitelerindeki malzemeler ‘olduğu gibi' sağlandığından Polen Menkul tarafından bu sitelerin güvenilirliği konusunda açık veya dolaylı hiçbir garanti verilmemektedir.
 • Polen Menkul, destek hizmetleri almak üzere veya yan hizmetleri nedeniyle farklı kuruluşlarla çalışılmasının gerektiği durumlarda, bu firmaların da Polen Menkul’ın gizlilik standartlarına ve şartlarına uymalarına azami özen ve gayret gösterecektir. Ancak destek hizmetler almak amacıyla ve yan hizmetler nedeniyle farklı kuruluşlarla çalışılması sırasında, bu kuruluşların sorumluluğu kapsamında oluşabilecek sorunlarda Polen Menkul sorumlu tutulamaz.
 • Web sitelerimizde yer alan bilgi, materyal, fiyat, veri, rapor ve bunların düzenlenmesi konusundaki telif hakları, Polen Menkul'e aittir. Web Sitelerimizin içerdiği üçüncü şahıslara ait materyaller dışında kalan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları Polen Menkul’da saklıdır.
 • Müşterilerimizin kişisel bilgilerinin gizliliğini korumak amacıyla Polen Menkul sistem ve internet altyapısı en güvenilir seviyede tutulmak üzere gerekli önlemlerin alınması için azami gayret gösterilmektedir. Ayrıca bu hususta bilgi almak üzere Polen Menkul’e danışabilirsiniz.
 • Web sitelerimizden verilen hizmet T.C. yasalarına uygun olarak yürütülecektir. Eğer bu anlaşmanın herhangi bir maddesi, yasadışı, geçersiz ya da herhangi bir nedenden ötürü yasal açıdan uygulanamaz durumdaysa, o halde söz konusu madde politikamızdan çıkarılabilir sayılacak ve geriye kalan maddelerin geçerliliğini ve yasal açıdan uygulanabilirliğini etkilemeyecektir.
 • İhmal de dahil olmak üzere, ancak bununla da sınırlanmamak üzere, hiçbir koşulda, Polen Menkul, ana ya da tali firmaları ya da ilişkili diğer firmalar; Polen Menkul web sitelerimizdeki malzemelerinin kullanımından ya da kullanılamamasından kaynaklanabilecek doğrudan, dolaylı, rastlantısal, özel ya da sonuçlarının yol açabileceği hiçbir zarardan sorumlu değildir.
 • Polen Menkul’e müşteri olmakla ve web sitelerimizi kullanmakla, herhangi bir kullanıcının küçük düşürücü, haysiyet kırıcı, hakaret içeren, ya da yasal olmayan davranışlarından dolayı Polen Menkul ’un sorumlu tutulamayacağını baştan kabul etmiş sayılırsınız.   
 • Acil Durum Eylem Planımıza linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Parite